Vijesti

Dječaci U13 čvrsto koračaju prema završnici prvenstva Hrvatske

Pobjedama u utakmicama 3. kola Lige za prvaka 1. HRL Zapad odigranim u subotu, 18. ožujka 2023. godine, u Karlovcu protiv RK Novigrad i MRK 28. April dječaci trenera Ivana Jelića upisali su nova 4. boda i zauzeli 3. mjesto u ukupnom poretku Lige za prvaka sa 7 pobjeda, 2 neriješena rezultata i 3 poraza.

Rezultatski izjednačeno prvo poluvrijeme protiv Novigradskih rukometaša za Gospićane je završilo s jednim pogotkom zaostatka (11:12).

Nastavak utakmice, sve do 30. minute, igralo se „gol za gol“, a nakon spomenute minute rukometaši Gospića su napravili seriju 7:0 i došli na prednost od 6 pogodaka razlike (25:19) koju protivnici do kraja susreta nisu uspjeli dostići. Rezultatom 27:22 gospićki su rukometaši upisali prvu pobjedu.

Susret protiv igrača 28. Aprila, unatoč odsutnosti ozlijeđenog Gabrijela Sertić i s ozlijeđenim Vitom Marasom, bio je u znaku Gospićkih rukometaša. Odlična igra Matea Tonkovića Javorine, s ukupno 9, od čega 6 pogodaka u prvom poluvremenu, donijela je rezultatsku prednost od +3 kod odlaska na predah (9:6).

U drugom poluvremenu nastavila se čvrsta igra igrača trenera Jelića koji su serijom 5:0 nakon 33. minute došli na visokih +10 (23:13). Spomenutu razliku do kraja utakmice Istrijani nisu uspjeli dohvatiti te je susret završio rezultatom 26:18 za mlade Ličane.

RK NOVIGRAD – RK GOSPIĆ 22:27 (12:11) – Duić (8), Tonković Javorina (6), Maras (4), Stručić (4), Rukavina (4), Mandić (1)

RK GOSPIĆ – MRK 28. APRIL 26:18 (9:6) – Tonković Javorina (9), Stručić (8), Duić (4), Rukavina (3), Sarić (1), Mandić (1)

Izvor / Foto: RK Gospić