Vijesti

Dječaci RK Gospić upisali dvije pobjede

Seniorski sastav RK Gospića  su u 4. Kolu III HRL zapad ugostio je  RK Umag II, Istrijani se kući vraćaju  s jednim bodom.

Ekipa Gospića je u utakmicu ušla odlično. Početno vodstvo od 3:1 i 4:2 na krilima Jelića i Udiljka je uz dva nerealizirana zicera bilo veoma obećavajuće, no u drugom dijelu prvog poluvremena dolazi do nekoliko dekoncentracija koje su gosti uz raspoloženog vratara iskoristili i nakon 30 minuta se odvojili na 17:13.

Tijekom odmora domaćin dolazi do dodatne motivacije za nastavak utakmice. Obrana je djelovala puno pokretljivije, gušće i agresivnije, napad brži i konkretniji, te su sredinom drugog dijela počeli smanjivati zaostatak. Unatoč srčanoj i sigurnijoj obrani, te vrlo dobrim Brkljačićem i Kolačevićem na golu napadački su bili nestrpljivi i ulazili u brojne nerezonske šuteve. Navedeno je razlog što se nisu na vrijeme uspjeli priključiti, pa i povesti, no dodatnim obrambenim naporima dolaze do realizacije tri polukontre i u posljednjoj minuti pri rezultatu 25:25 imaju napad za pobjedu.

Nakon pozvane minute predaha Gospićani uspijevaju odraditi dogovoreno, no kod posljednjeg šuta Jelića lopta pogađa prečku i leđa gostujućeg vratara te se odbija izvan gola. Igrači Umaga su imali posljednji napad 15 sekundi prije kraja utakmice. Odlična obrana nije dozvolila protivniku da uputi udarac na vrata, te utakmica završava podjelom bodova. Najefikasniji su u ekipi Gospića bili Ivan Jelić sa 7, Matej Udiljak s 5 i Vanja Antić s 4 pogotka.

Dječaci B su u Rijeci uvjerljivo slavili protiv Zameta i Kozale. Dječaci A su u Gospiću pobijedili Viškovo i Čavle.

Izvor: Lika express | Foto: pixabay