Ćorić pobjedom startao na turniru u Estorilu

Hrvatski tenisač Borna Ćorić plasirao se u 2. kolo ATP turnira u Estorilu, on je u susretu 1. kola bez većih problema svladao talijanskog kvalifikanta Andreu Arnaboldija sa 6-4, 6-1 za sat i 18 minuta.

Ćorić je odmah u prvoj igri meča oduzeo servis Arnaboldiju, te je tu prednost zadržao do kraja prve dionice susreta. Kod vodstva 3-1 propustio je šansu za dvostruki “break”, no to mu se nije osvetilo iako je prilikom servisa za set kod 5-4 bio suočen s “break-loptom”. Ipak, tada je odservirao dva uzastopna servis-winnera i izvukao se iz neugodne situacije.

Drugi je set krenuo kao i prvi, Ćorić je u prvoj igri stigao do “breaka”, ali za razliku od prvog seta tu se nije zaustavio. Novi ‘break’ ostvario je za 3-0, a s trećim oduzetim servisom u tom setu je i zaključio meč.

U 2. kolu Ćorić će igrati protiv pobjednika susreta između Nijemca Benjamina Beckera i Brazilca Rogerija Dutra Silve.

Izvor: tportal.hr | Foto: wikimedian commons