Vijesti

BRITANAC YATES ODNIO UKUPNU POBJEDU Uspješno završen šestodnevni CRO Race

Australska biciklistička ekipa Mitchelton – Scott ove je godine prvi put došla na utrku kroz Hrvatsku i iz svojih je redova odmah dala pobjednika u nikad jačoj konkurenciji. Lovorike su pripale britanskom biciklistu Adamu Yatesu koji je osvojio CRO Race sa 22 sekunde boljim vremenom od Talijana Davidea Villelle iz kazahstanske Astane. Treće mjesto u ukupnom poretku je pripalo Španjolcu zvanom Victor De la Parte, koji vozi za američke momčadi CCC, piše Novi list.

Bez obzira na veličinu utrke, lijepo je biti prvi. Pobjeda je uvijek pobjeda. Tijekom ove ezone imao sam dosta uspona i padova, ali mislim da mogu biti zadovoljan svime što sam ostvario, uključujući i ovu utrku – istaknuo je 27-godišnjeg Yates, kojem je ovo bila druga pobjeda na nekoj etapnoj utrci.

Povrh toga, čovjek koji je osvojio CRO Race ima i četvrto mjesto u ukupnom poretku Tour de Francea iz 2016. godine. Baš kako je najavio Vladimir Miholjević prije dva tjedna, ovogodišnja konkurencija na utrci kroz Hrvatsku bila je najjača do sada. Povrh toga, televizijski signal je direktno išao u više od 190 zemalja svijeta.

Osim crvene majice namijenjene ukupnom pobjedniku, Yates je osvojio i zelenu majicu kao najbolji penjač na CRO Race. Plavu majicu za najboljeg u natjecanju po bodovima osvojio je njegov momčadski kolega Australac Alexander Edmondson (Mitchelton-Scott), a bijelu majicu za najboljeg mladog vozača osvojio je Kazahstanac Vadim Pronski iz Astane, momčadi koja je osvojila naslov ekipnog pobjednika.

Najbolje plasirani hrvatski biciklist bio je 40-godišnji Radoslav Rogina (Adria Mobil) koji je završio na desetom mjestu ukupnog redoslijeda sa 2:09 minuta iza Yatesa.

Pobjednik posljednje, šeste etape vožene od Svete Nedelje do Trga svetog Marka u Zagrebu je Talijan Alessandro Fedeli iz francuske momčadi Delko Marseille koji je ciljem prošao dvije sekunde prije drugog Slovenca Jana Tratnika iz Bahrain-Meride i trećeg Austrijanca Floriana Kiernera iz Felbermayr Simplona.

Yates je ciljem u Zagrebu prošao kao sedmi s pet sekundi iza Fedelija, no i to mu je bilo dovoljno da poveća svoju prednost u konačnom redoslijedu sa 15 na 22 sekunde ispred Villelle.