Borna Ćorić osvojio svoj prvi ATP naslov!

Hrvatski tenisač Borna Ćorić (20) pobjednik je turnira u Marakešu nakon što je u finalu pobijedio Nijemca Philippa Kohlschreibera 5-7, 7-6 (3), 7-5 osvojivši prvi ATP naslov u karijeri, piše 24sata.hr

Bio je to sjajan meč u kojem se Ćorić nekoliko puta vraćao iz izgubljene situacije i nakon dva sata i 40 minuta igre ipak stigao do pobjede.

Imam ga!!! Prvi ATP naslov u karijeri nakon skoro tri sata protiv Philippa Kohlschreibera, Marrakesh, Morocco ću pamtiti zauvijek, već dvije godine se ovdje osjećam sjajno. Hvala vam svima na “milijun” poruka! “, napisao je Borna na Facebooku.

Nakon što je Ćorić izgubio prvi set, u drugom je gubio 0-3, no uspio je izjednačiti. Kohlschreiber je kod rezultata 6-5 imao čak pet meč lopti, no Borna je svih pet spasio i potom preko trinaeste igre izjednačio na 1-1. U trećem setu Nijemac je brzo načinio break, no Borna se još jednom vratio i potom još jednim oduzetim servisom prelomio meč.