Borna Ćorić došao do četvrfinala

U posljednjem dvoboju hrvatske i belgijske teniske reprezentacije, Borna Ćorić upisao je pobjedu sa 7:6, 6:2, 6:2 za dva sata i deset minuta i odveo našu reprezentaciju u četvrtfinale Davis Cupa

Hrvatska Davis Cup reprezentacija plasirala u četvrtfinale Svjetske skupine pobijedivši u Liegeu Belgiju s 3:2, a pobjednički bod donio je Borna Ćorić koji je bio bolji od Kimmera Coppejansa s 7:6 (5), 6:2, 6:2.

Hrvatska će u četvrtfinalu sredinom rujna igrati u gostima kod SAD-a.

Nakon poraza Marina Čilića u prvom nedjeljnom dvoboju, mladi Ćorić je prihvatio odgovornost i ulogu favorita protiv Belgijanca, koji je 75 mjesta lošiji od njega na ATP listi. Odlučio je vrlo nervozni i dugotrajni prvi set kojeg je Ćorić dobio u ‘tie-breaku’, a time ‘slomio’ Coppejansovu sigurnost i motivaciju, pa je Borna s lakoćom dobio preostala dva seta.

Borna je imao više živaca u prvom setu punom pogrešaka, kojeg je odlučio “tie-break” nakon što su oba tenisača držali svoje servise. Ćorić je u 13. igri poveo s 4:1, Coppejans izjednačio na 4:4, da bi Borna ostao miran kada je dobio novu priliku za kod 5:5.

U drugom setu je Borna pokazao kvalitetu, dvaput je oduzimao servis Belgijancu za 2:1 i 4:1 i lako došao do vodstva od 2:0. I u trećem setu Ćorić radi rani ‘break’ kod 1:1, koji potvrđuje još jednim za vodstvo od 5:2 za konačnu pobjedu Hrvatske i plasman među osam najboljih.

Ranije je u dvoboju prvih ‘reketa’ Belgijanac David Goffin svladao Marina Čilića sa 6:4, 6:4, 3:6, 7:5.

Liege: Belgija – HRVATSKA 2:3

Kimmer Coppejans – Marin Čilić 5-7, 3-6, 5-7
David Goffin – Borna Čorić 6-3, 6-2, 2-6, 3-6, 6-3
Ruben Bemelmans/David Goffin – Ivan Dodig/Franko Škugor 6-7 (5), 3-6, 1-6
David Goffin – Marin Čilić 6-4, 6-4, 3-6, 7-5
Kimmer Coppejans – Borna Ćorić 6-7 (5), 2-6, 2-6

Tekst: tportal.hr