VELIČANSTVENA POBJEDA: Hrvatska razbila Grčku na Maksimiru!

Na Maksimiru koji je bio ispunjen gotovo do posljednjeg mjesta, Hrvatska je u četvrtak navečer uvjerljivo nadjačala Grčku na prvoj utakmici play-offa za Svjetsko prvenstvo.

U samo pola sata prvog poluvremena na Maksimiru su ubačena četiri gola, a Hrvatska je povela protiv Grčke  penalom Luke Modrića nakon prekršaja vratara Karnezisa na Nikoli Kaliniću u 13. minuti susreta.

Drugi gol u dvadesetoj minuti susreta zabio je petom Nikola Kalinić nakon ubačaja s lijeve strane od Ivana Strinića. U 30. minuti golom Sokratisa Grci su smanjili vodstvo, nakon čega Ivan Perišić zabija treći pogodak glavom u 33. minuti susreta nakon centaršuta Šime Vrsaljka. U drugom poluvremenu Andrej Kramarić je u 49. minuti zabio za 4:1.

Druga utakmica dodatnih kvalifikacija će se odigrati u nedjelju.