U Smiljanu održana prva utrka Tesla Birthday Race!

Sportsko atletski klub Fit Zaprešić organizirao je 6. srpnja 2019.godine prvu Tesla Birthday Race- utrku na 5 kilometara. Start utrke bio je ispred Memorijalnog centra Nikola Tesla u Smiljanu.

Na zabavan i sportski način Sak Fit je obilježio 163. obljetnicu rođenja te 13. obljetnicu otvorenja Centra. Ime utrke je ujedno i promocija Teslinih izuma te je utrka na 5 km nazvana po jednom od njegovih izuma – Teslina zavojnica.

Ruta je išla kroz selo Smiljan, a na utrci je nastupilo je 40-ak natjecatelja. Svi su natjecatelji u cilju dobili medalju, ujedno i suvenir sa likom Nikole Tesle, a proglašeni su i najbolji.  U muškoj konkurenciji prvo mjesto osvojio je Petko Drakulić iz AK Plitvice, drugo mjesto  Franjo Ileković iz Rudeš Running Team te treće Emir Hadžić iz Sportskog kluba Otočac. Prvo mjesto u ženskoj konkurenciji osvojila je  Dora Mlinarić iz Sak Fit Zaprešić, drugo mjesto maja Prahin Hotko iz istog kluba te treće domaća natjecateljica Klara prpić iz AK Velebit 2001.