Vijesti

Tin Srbić postigao najveći uspjeh u povijesti hrvatske gimnastike!

Hrvatski gimnastičar Tin Srbić pobijedio je olimpijskog i dvostrukog svjetskog prvaka Epkea Zonderlanda te europskog prvaka Pabla Braeggera i osvojio zlato na Svjetskom prvenstvu, javlja 24sata

Srbić (21) je u finalu preče na Svjetskom prvenstvu u gimnastici u Montrealu u Kanadi završio na prvom mjestu s 14,433 bodova ispred Nizozemaca Epkea Zonderlanda (14,233), dvostrukog svjetskog i olimpijskog pobjednika, i Barta Deurlooa (14,200). To je ujedno i najbolji rezultat u povijesti hrvatske gimnastike te najveće postignuće mladog Zagrepčana!

Mladi gimnastičar je član zagrebačkog kluba Hrvatski sokol, a koliko je njegovo postignuće veliko govori činjenica da je iza sebe ostavio i europskog prvaka Švicarca Pabla Braeggera i još nekoliko sjajnih gimnastičara s puno većim iskustvom.

Inače, hrvatska gimnastika je do sada osvojila samo jednu medalju na Svjetskom prvenstvu. Zasluge idu Mariju Možniku, koji je 2014. godine osvojio brončanu medalju isto na preči.