Real Madrid srušio Granadu s 9:1!

Real Madrid na Santiago Bernabeuu ‘pomeli’ je pretposljednju Granadu u 29. kolu Primere s 9:1 ostvarivši najveću pobjedu u sezoni.

Real Madrid dobro je iskoristio reprezentativnu stanku za oporavak od poraza u El Clasicu, a sve svoje frustracije izbacio je na pretposljednjoj Granadi. Kraljevski klub došao je do najuvjerljivije pobjede u sezoni uništivši Granadu 9:1! Ujedno je to najviša pobjeda los blancosa u Primeri od 1967. kad su pobijedili Real Sociedad istim rezultatom.

Prvo ime utakmice nedvojbeno je bio Cristiano Ronaldo, koji je zabio čak pet golova, a do hat-tricka je došao za samo osam minuta u prvom poluvremenu. Preostale golove zabili su Benzema (dva), Bale jedan uz autogol Mainza, a među asistentima našao se Luka Modrić, dok se James Rodriguez vratio na teren nakon dvomjesečne pauze.

Domaćin je prvi put zaprijetio u 8. minuti nakon jednog dubokog centaršutu na desnu vratnicu, a Karim Benzema opalio je iz prve, ali ravno u vratara Oiera. Dvije minute kasnije Benzema je uposlio Balea dugom loptu, a Velšanin je prebacio vratara, ali je lopta prošla pored gola. Pokušao je i Ronaldo, koji je nakon jednog driblinga po lijevoj strani pogodio vanjski dio mreže.

Tekst: goal.com

Foto: Ova datoteka je licencirana pod Creative Commons Imenovanje-Dijeli pod istim uvjetima 2.0 nelokaliziranom licencijom. (Source: Flickr: Estadio Santiago Bernabéu, author: BruceW.)