Vijesti

Rasplet u skupini F: Švedska na prvom mjestu, Njemačka ide kući

Kakav triler u skupini F Svjetskog prvenstva! Švedska je uvjerljivo pobijedila Meksiko 3:0 i prošla kao prva u skupini, dok je u drugoj utakmici Južna Koreja s 2:0 pobijedila Njemačku i poslala svjetske prvake kući već u grupnoj fazi, piše Gol.hr

Njemačka je u Kazanju trebala bilo kakvu pobjedu, ali je u trećoj minuti sudačke nadoknade za Korejance zabio Young-Gwon Kim, a u šestoj minuti dodanog vremena strijelac je bio Heung Min Son. Njemačka nije ispala u grupnoj fazi SP-a punih 80 godina.

Podsjetimo, Elf se doveo u situaciju da treba samo pobijediti Koreju i izborit će osminu finala Svjetskog prvenstva, nakon što je Toni Kroos zabio čudesan pogodak u 2. kolu protiv Švedske u posljednjim sekundama utakmice.

Utakmica s Korejom pokazala je da je momčad Joachima Lowa u velikoj krizi, te da nikako nisu slučajni poraz od Meksika i spasonosni gol Kroosa u sudačkoj nadoknadi protiv Šveđana, bez kojeg bi Njemačka već tada ispala. Iako su bili veliki favoriti, Nijemci u prvom poluvremenu nisu napravili gotovo ništa, a u drugom su imali veliki broj prilika koje su sve promašili, da bi u samoj završnici bili kažnjeni.

Izvor: Gol.hr | Foto: Pixabay

likaclub icon Čitaj najbolje ličke vijesti. Skini aplikaciju Lika app.