Nulom u Grčkoj Hrvatska se plasirala na Svjetsko prvenstvo!

Hrvatska je na Svjetskom prvenstvu, peti put u svojoj povijesti. Izabranici Zlatka Dalića u uzvratu play-offa u Grčkoj remijem bez golova sačuvali su 4:1 prednost iz prve utakmice, piše index.hr

Modrić i društvo su u Pireju, gdje nije bilo paklene atmosfere jer su grčki navijači otpisali svoje izabranike nakon teškog poraza u Zagrebu, rutinski sačuvali mrežu i prednost iz Zagreba.
Grci su tek jednom pred kraj utakmice zaprijetili, ali je Subašić sjajno reagirao nakon gužve i udarca Tachtidisa s lijeve strane. Bio je to jedini udarac u okvir gola u 90 minuta. Domaćima je i poništen gol u 80. minuti, ali opravdano jer je kapetan Torosidis bio u zaleđu.
Hrvatska je tek jednom zaprijetila, pred kraj prvog poluvremena kada je bomba Perišića završila na vratnici.
Hrvatska će 1. prosinca na ždrijebu za Svjetsko prvenstvo biti u trećoj jakosnoj skupini, osim ako Italija ili Peru ispadnu u dokvalifikacijama.