Vijesti

Istok Rodeš osvaja prve bodove u Svjetskom kupu

Norveški skijaš Henrik Kristoffersen pobjednik slalomske utrke u Adelbodenu. Norvežanin je slavio ispred pobjednika Zagreba Manfreda Moelgga te Marcela Hirschera.

No za nas najvažnija vijest jest ta da je svoje prve bodove u Svjetskom kupu osvojio mladi hrvatski skijaš Istok Rodeš (20). Mladi skijaš osvojio je 25. mjesto sa 4,79 sekunde zaostatka za Norvežaninom.

Jedini hrvatski predstavnik u prvoj je vožnji je zauzeo 29. mjesto, a u drugoj je to još popravio za četiri mjesta. Zanimljivo je i da je svih 30 skijaša završilo drugu vožnju.

Nastavak je to dobre forme našeg mladog slalomaša s obzirom da je u Zagrebu prije par dana bio jako blizu drugoj vožnji. Utrku je završio kao 33. što je bio najbolji rezultat od svih šest hrvatskih skijaša

Izvor: 24sata.hr | Foto: Facebook