Hrvatske odbojkašice osvojile skupinu Grand Prixa

Pomlađena hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija ostvarila je veliki uspjeh te postala pobjednikom treće skupine World Grand Prixa, nakon što je u nedjeljnom finalu završnog turnira održanog u kazahstanskom Almatiju svladala domaću reprezentaciju s 3-0 (25-19, 29-27, 25-16) te time izborila promociju u drugu jakosnu skupinu ovog natjecanja za sljedeću sezonu.

Kazahstanske odbojkašice su bolje započele dvoboj i povele 4-1, ali već do prvog tehničkog ‘time-outa’ Hrvatska je preuzela vodstvo koje nije ispuštala do kraja prvog seta. Drugi set je nakon uvjerljivog vodstva naše reprezentacije (19-11) prerastao u pravu dramu. Kazahstanke su uhvatile veliki zaostatak te čakimale i tri set-lopte (24-23, 25-24, 27-26), prije nego što je najbolja hrvatska napadačica Samanta Fabris donijela pobjednički bod za prednost 2-0 u setovima.

Od dramatičnog i za njih nepovoljnog raspleta drugog seta domaće odbojkašice nisu se uspjele oporaviti. Odlučujućom se pokazala serija hrvatskih odbojkašica od sedam poena, kojom su povele 21-13 u trećem setu. Deset poena poslije, nakon točno 100 minuta igre, pogreškom Kazahstanke Šenberger izabranice Miroslava Aksentijevića realizirale su prvu meč-loptu i mogle početi slaviti svoj veliki trijumf.

Treće mjesto na turniru osvojile su Peruanke koje su u nedjelju s 3-2 (25-17, 21-25. 25-22. 23-25, 15-6) svladale reprezentaciju Kolumbije.

Izvor: 24sata.hr | Foto: pixabay