Hrvatska pregazila Iran, briljirali Kauboji iz drugog plana!

Hrvatska je pobijedila Iran 41:22 u trećem kolu skupine B SP-a! Ovim rezultatom i matematički je osiguran nastup u osmini finala, a ujedno je i napravljen novi korak prema osvajanju prvog mjesta u grupi.

Za razliku od teško izborenih pobjeda protiv Austrije (32:30) i Tunisa (28:25) hrvatski rukometaši su protiv Iranaca pitanje pobjednika riješili vrlo brzo, u 22. minuti imali su prednost od 17:8, na poluvremenu 19:13, da bi nakraju došli do velikih 19 pogodaka razlike.

Izbornik Slavko Goluža je iskoristio utakmicu s Iranom da odmori neke važne igrače, te da šansu onima koji su malo igrali. Mirko Alilović uopće nije niti ulazio u igru, baš kao niti Ivan Čupić i Damir Bičanić, dok su Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Marko Kopljar već dio utakmice prosjedili na klupi.

Duvnjak i Vori
Duvnjak i Vori (Foto: Goran Stanzl/PIXSELL)

Fenomenalni Ivić i Horvat

Svi hrvatski igrači koji su igrali upisali su se u strijelce. Najbolji strijelac Hrvatske na ovoj utakmici bio je Zlatko Horvat s 12 pogodaka, Igor Karačić iIvan Slišković su imali po pet zgoditaka, dok je na vratima izvrstan bio Filip Ivić sa čak 19 obrana. Kod Iranaca je najučinkovitiji bio Sajad Esteki s šest zgoditaka.

U utorak je dan odmora, a u susretu četvrtog kola hrvatski rukometaši će u srijedu igrati s Makedonijom i to će po svemu sudeći biti okršaj za prvo mjesto jer i naši reprezentativci i Makedonci u tu utakmicu ulaze s maksimalnim učinkom (Makedonija je u trećem kolu pobijedila BiH s 25:22).

HRVATSKA: Alilović, Ivić; Vori 1, Horvat 12 (3), Duvnjak 3, Čupić, Bičanić, Gojun 1, Štrlek 3, Kopljar 2, Musa 2, Brozović 1, Stepančić 3, Karačić 5 (1), Ninčević 4, Slišković 5.

IRAN: Barkhordari, Heidarirad; Masaeli 2, A.Esteki 2, Sekenari 1, Kazemi 1, S.Esteki 6, Nadri 1, Abouei 1, Heydarpour 2, Rajabi, Sadeghi 1, Bijari 2, Karamian¸ Kiani 2, Alireza 1

SEDMERCI: Hrvatska 4 (4), Iran –

ISKLJUČENJA: Hrvatska 6 minuta, Iran 6 minuta

DVORANA: Duhail Handball Sports Hall