Hrvatska nadmoćnija i u trećoj utakmici FINA Svjetskog kupa

Za odlične vaterpolske vijesti u utakmici koja se jučer u 20 sati odigrala u nizozemskom Eindhovenu pred krcatim tribinama tamošnjeg bazena i čak 2000 gledaoca pobrinule su se Barakude nadjačavši nizozemsku momčad rezultatom 18:7 (1:4,0:5,2:5,4:4).

Fantastičan ulazak hrvatskih momaka u utakmicu protiv reprezentacije koja se iskazala s pobjedom nad Francuzima te tijesnim porazom od Grka sa samo golom razlike, nakon prve dvije četvrtine osigurala je rezultat od čak 9:1 te dokazala svoje za sada prvo mjesto u skupini.

Jedna izuzetno dobro odigrana utakmica s naše strane, maksimalno koncentrirano u obrani, u napadu strahovito puno lijepih golova koji su proizašli iz čvrste i agresivne obrane. Jedino smo na kraju, zadnje 3-4 minute popustili u koncentraciji, ali jedna zaista odlično odigrana utakmica i upisani bodovi koje smo nekako i ranije očekivali – da će pobjeda završiti na našoj strani. Jedino što nas malo remeti je nažalost ta ozljeda Xavija Garcije, već nakon skoro pa niti prve četvrtine došlo je do njegove ozljede i po prvim nalazima ustanovljeno je puknuće metakarpalne kosti na desnoj ruci”,  rekao je izbornik reprezentacije Ivica Tucak.

Od hrvatskih momaka najviše pogodaka ostvario je Anđelo Šetka s čak 6 golova, dok ga slijede Luka Bukić s tri, te Sandro Sukno, Javier Garcia Gadea i Loren Fatović s dva pogotka. Od Nizozemaca istaknuli su se Harmen Johannes Muller, Robin Lindhout i Jesse Koopman s po dva pogotka.