EuroBasket: U prvoj utakmici Nizozemska svladala Gruziju

Natjecanje u skupini C EuroBasketa koja se igra u zagrebačkoj Areni započelo je iznenađenje, u prvoj utakmici Nizozemska je svladala Gruziju sa 73-72 (17-17, 19-9, 22-22, 15-24).

Nizozemska je u drugoj četvrtini uspjela stvoriti 10 koševa prednosti što je uspješno održavala tijekom treće četvrtine, ali Gruzija je u posljednjih 10 minuta uspjela nadoknaditi zaostatak, te 2:16 minuta prije kraja i povesti sa 70-65.

Ipak, u završnici se dogodio još jedan preokret, Charlon Kloof je 44 sekunde prije kraja pogodio tricu, a nakon izgubljene lopte NBA igrača Zaze Pačulije, Robin Smeulders je 18 sekundi prije kraja pogodio za vodstvo Nizozemske od 73-72. Gruzija je u posljednjem napadu imala dvije prilike za pobjednički pogodak, ali prvo Jacob Pullen, pa potom i Manučar Markoišvili nisu bili precizni.

Kloof sa 22 i Worthy De Jong sa 16 koševa predvodili su Nizozemsku, a Pačulija i Tornike Šengelija sa po 16 pogodaka su bili najefikasniji kod Gruzije.