Vijesti

Božo Starčević četvrti put zaredom osvojio Zagreb Open!

Božo Starčević, hrvatski reprezentativac, Gospićanin koji je 2016.godine bio nadomak osvajanja olimpijske medalje, osvojio je iznimno jaki hrvački turnir Zagreb Open, javlja Lika express

Božo je do naslova došao u nikad jačoj konkurenciji na ovom, petom po redu Zagreb Openu koji je okupio ponajbolje svjetske hrvače. U prekrasnoj atmosferi pune dvorane 2 Doma Sportova Božo je u posljednjem finalu dana u kategoriji do 82 kg pobijedio odličnog Bjelorusa Sasunouskog, viceprvaka svijeta iz Las Vegasa 2015 godine. Do finala Božo je pobjedio još i Rusa Malenka, te Čeha Novaka u teškim i neizvjesnm borbama.

Zahvaljujući Starčeviću u Gospiću se već nekoliko godina pripremaju hrvatske hrvačke reprezentacije. Osim toga, hrvanje je u Gospiću ponovno postao jedan od najzanimljivijih, ali i najuspješnijih sportova pa su ovaj tjedan mladi gospićki hrvači uzeli nagrade za najbolje mlade sportaše u Gospiću.

Izvor / Foto: Lika express