Vijesti

Barakude srušile SAD u Riju

Hrvatska je pobijedila u prvoj utakmici na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. Barakude su slavile 7-5 protiv SAD-a, a po dva gola zabili su Šetka i Joković

Prvi korak je napravljen, hrvatski su vaterpolisti pobijedili SAD 7-5 u prvoj utakmici na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru. S obzirom na jako tešku skupinu B u kojoj su uz Hrvatsku tu još Španjolska, Italija, Crna Gora, SAD i Francuska, pobjeda protiv Amerikanaca velik je korak prema četvrtfinalu Igara.

Start u utakmicu nije bio najbolji. Amerikanci su od prve četvrtine vodili, a naši stalno stizali rezultat. No dobra je stvar za izbornika Ivicu Tucka bila što nam SAD niti u jednom trenutku nije pobjegao na više od jedan razlike. Hrvatska je nakon svakog američkog gola sjajno reagirala i bez problema držala priključak.

Ključni trenuci zbili su se u trećoj četvrtini. Nakon 22 minute igre Hrvatska je napokon povela. Anđelo Šetka zabio je za 5-4 i Amerikancima nakon toga više nije bilo spasa. Tim rezultatom otišlo se i na posljednji odmor. U zadnju četvrtinu ušli smo drugim golom Šetke za redom i tu je praktički bio odlučen pobjednik. Na tri razlike pet i pol minuta prije kraja digao je Maro Joković i slavlje je moglo početi s obzirom na izrazito tvrdu utakmicu s malo golova.